AWS

Pin it Share Tweet   26 Mart 2019AWS Cloud Builders’ Day Roadshow Izmir

 

Değerli DEPARK Firmamız,

 

Amazon Web Services Türkiye, Dokuz Eylül Teknoloji Geliştirme Bölgesi – DEPARK ve Dokuz Eylül Teknoloji Transfer Ofisi – DETTO işbirliği ile 17 Nisan 2019 Çarşamba günü düzenlenecek olan AWS Cloud Builders’ Day Roadshow Izmir etkinliğinde sizleri aramızda görmekten mutluluk duyarız. Sunucusuz Bilişim, Veritabanları, Modern Uygulama Geliştirme, IoT, AI/Makine Öğrenimi ve daha fazlası için bir araya geliyoruz.

Tarih: 17 Nisan 2019 08:30 - 17:00

Yer:    DEPARK BETA Binası Konferans Salonu

Kayıt LCV: Katılımcıların kayıt için Gözde Güreş (gureg@amazon.com.tr) adresine İsim Soyisim, Firma Adı, Firmadaki Rolü, Email, Telefon ve AWS Hesap No (AWS Account Id) bilgilerini 12 Nisan 2019 Cuma tarihine kadar iletmeleri gerekmektedir.

AWS’de Cloud Roadshow

AWS Cloud Roadshow, bulut bilişimdeki en yeni konulardan bazılarını kapsayan ve geliştiriciler için en güncel AWS ürün ve hizmetleriyle ilgili ücretsiz, tam gün teknik bir etkinliktir. Sunucusuz Bilişim, Veritabanları, Modern Uygulama Geliştirme, IoT, AI/Makine Öğrenimi gibi konularını ele almak için DEPARK’da bir araya geleceğiz.

Etkinlik Detayları

Örnek senaryolar üzerinden, uygulamalı Lab etkinlikleri ile kendi AWS hesabınızda  aşağıdaki senaryolardan en çok ilgi duyulanları uygulamalı olarak inceleme fırsatı bulacaksınız: 

Temel AWS Servisleri: Compute (EB, EC2, ALB), Cloud Storage (S3), ALB, Networking (VPC), Managed DBs
Bulut Servisleriyle BT Operasyon: Ölçeklendirme (ASG), İzleme (CloudWatch), Maliyet Takibi (Cost Explorer)
Uygulama Geliştirme ve IoT:   CodeStar, IoT Core
Büyük Veri: Sunucusuz HIVE SQL (Athena), Veri Kataloglama (Glue), Raporlama (Quicksight)
Makine Öğrenimi: Fotoğraf Analizi (Rekognition), Model Geliştirme (SageMaker)           

Etkinlik Öncesi Hazırlık

Etkinlik örnek senaryolar üzerinden ve kendi AWS hesabınız üzerinden gerçekleştirilecektir. AWS servisleri ile ilgili herhangi bir tecrübeye ihtiyaç yoktur. Şirketinizin AWS hesabı yoksa, 12 Nisan 2019  Cuma gününe kadar kayıt işlemini tamamlamanızı önemle rica ederiz. Bir sorunla karşılaşmanız durumunda destek olmaktan memnuniyet duyarız. Ekteki anket (4 soru, yaklaşık 1 dakika) 12 Nisan 2019 Cuma gününe kadar tamamlamanızı önemle rica ederiz..

Bu ankete vereceğiniz yanıtlar katılımcı profilini belirlememize yardımcı olacaktır: https://www.surveymonkey.com/r/Q5YBGZT

Etkinlik Öncesi Hazırlık

Bildiğiniz gibi etkinliği örnek senaryolar üzerinden ve kendi AWS hesabınız üzerinden gerçekleştirilecektir. Bir ücretsiz AWS hesabı oluşturmak için: https://aws.amazon.com/tr/free/  

Hesabınız açıldıktan sonra yukarıda belirtilen servislerle ilgili hesap limitinizi kontrol ediniz. Limitleri kontrol etmek ve gerektiğinde artırmak için: https://aws.amazon.com/tr/premiumsupport/knowledge-center/manage-service-limits/ Bir sorunla karşılaşmanız durumunda ya da dökümanda hata tespit edilmesi durumunda destek olmaktan memnuniyet duyarız. 

Hazırlıkların bir bölümü AWS kullanıcınıza gerekli yetkilerin alınması ile ilgilidir. Eğer kullanacağınız hesabınızda yönetici yetkiniz varsa (AdministrativeAccess) bunlara gerek kalmayacaktır.

Ekler

Etkinlik ajandası: http://bit.ly/awsroadshowizmirdepark17apr 

© Copyright 2019. All Right Reserved By DEPARK

Bu web sayfası çerezler ve Google Analytics web analiz aracını kullanıyor. Sayfalarımızı ziyaret ettiğinizde bunu kabul etmiş sayılırsınız. Gizlilik politikamızla ilgili bilgilere buradan ulaşabilirsiniz.