Bioİzmir, BIO2016'da

Bioİzmir, 6-9 Haziran 2016 tarihlerinde dünyanın en büyük Biyoteknoloji fuarlarından biri olan ve bu yıl San Francisco’da düzenlenen BIO2016 International Convention’da temsil edildi.

4000’den fazla şirketin dâhil olduğu ve 17.000’den fazla kişinin ziyaret ettiği toplantıya Dokuz Eylül Üniversitesi, Bioİzmir, DEPARK, DETTO, iBG-izmir ve IZKA’dan oluşan bir heyet, Bioİzmir ekosistemini temsilen katılım gösterdiler. İzmir heyetinde Dokuz Eylül Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Murat Özgören, Bioİzmir proje yürütücüsü Prof. Dr. Adile Öniz Özgören, iBG-izmir’den Yrd. Doç. Dr. Şefik Şentürk, DEPARK VE DETTO proje uzmanı Şefik Emre Coşkun, IZKA yatırım destek ofisinden Sedef Özer ve Halil Duran katıldılar.

Fuar sırasında katılımcılara İzmir’deki Biyoteknoloji yatırım olanakları anlatılmış ve 25 firma temsilcisi ile B2B’ler yapılmış ve yeni işbirlikleri oluşturmak üzere pek çok ön görüşme gerçekleştirilmiştir.

Biotech Eurasia - Biyoteknoloji, Yaşam Bilimleri ve Endüstrileri fuarındaydık.

21-23 Nisan 2016 tarihleri arasında İstanbul Lütfi Kırdar Kongre ve Sergi Sarayında düzenlenen Biotech Eurasia - Biyoteknoloji, Yaşam Bilimleri ve Endüstrileri fuarındaydık. Standımız üç gün boyunca akademisyen, tedarikçi ve cihaz firmalarınca ziyaret edildi.

Bioİzmir Temel Atma Töreni 11 Nisan 2016 tarihinde İzmir Valisi Mustafa Toprak’ın da katılımı ile gerçekleştirildi.


Sağlık teknolojilerinde dışa bağımlılığı azaltacak olan İzmir Sağlık Teknolojileri Geliştirici ve Hızlandırıcı Merkezi (Bioİzmir) binasının temel atma töreni 11 Nisan 2016 tarihinde İzmir Valisi Mustafa Toprak, İzmir Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Sırrı Aydoğan, Dokuz Eylül Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mehmet Füzün, DEÜ Rektör Yardımcısı ve DEPARK Yönetim Kurulu Başkanı Prof. Dr. Murat Özgören’in katılımı ile gerçekleştirildi.

Bioİzmir Temel Atma Töreni


Değerli Ekosistem Paydaşımız,
Dokuz Eylül Üniversitesi ve DEPARK - Dokuz Eylül Teknoloji Geliştirme A.Ş. ortaklığı ve İzmir Kalkınma Ajansı mali desteği ile hayata geçirilen İzmir Sağlık Teknolojileri Geliştiricisi ve Hızlandırıcısı Projesi - Bioİzmir Binası'nın temel atma töreninde sizleri aramızda görmekten onur duyarım.

Startup Weekend, Sağlık temalı etkinliğini İzmir’de düzenliyor!


Google tarafından girişimciliğin yaygınlaşmasını desteklemek amacıyla tüm dünyada düzenlenen “Startup Weekend” etkinliklerinde İzmir, tüm dünyada 2016’nın ilk “Sağlık” temalı etkinliği DEPARK/DETTO ve Stage-Co işbirliği ile düzenliyor. Sadece 54 saatte, iş fikrinize dair en iyi ve en kötü olasılıkları, eğlenceyi, yeni bir işi başlatmanın baskısını tatmaya davetlisiniz. Gerçek bir işletmeyi hayata geçirmeye dair deneyim edinirken size yardımcı olmaya hazır pek çok mentor, yatırımcı, risk sermayedarı ve sponsor ile tanışacaksınız. Kısaca size yardım edebilecek herkes BU KEZ SAĞLIK TEMASI için burada, STARTUP WEEKEND-HEALTH’te olacak.

3.Uluslararası Uyku Teknolojileri Birliği Toplantısı (04.11.2015)

ISSTA-İzmir HUB açılıyor…
Dokuz Eylül Üniversitesi ve Uluslararası Uyku Bilimleri ve Teknoloji Derneği (ISSTA- International Sleep Science and Technology Association) arasında İzmir Sağlık Teknolojileri Geliştiricisi ve Hızlandırıcısı (Bioİzmir) projesi kapsamında DEPARK - Zeytin binası VIP Salon’unda işbirliği protokolü imzalandı.

Bioİzmir İmza Töreni

Tarih: 23 Mart 2015/Pazartesi

Saat: 09:30-11:00

Yer: Dokuz Eylül Üniversitesi Sağlık Yerleşkesi Kurucu Öğretim Üyeleri Konferans Salonu
İnciraltı-Balçova / İZMİR